Doradca kredytowy Szczecin

Doradca kredytowy Szczecin

Doradca kredytowy Szczecin: zgodnie z przyjętą definicją kredyt to pisemna umowa zawierana pomiędzy bankiem, a klientem. Na jej podstawie instytucja finansowa wyraża zgodę na pożyczenie określonej sumy pieniędzy na wybrany cel. Kredytobiorca zobowiązuje się do spłaty kredytu wraz z odsetkami zgodnie z przyjętym harmonogramem. Ze względu na stopień skomplikowania umów kredytowych coraz więcej osób szuka pomocy u doradców kredytowych.

Doradca a pośrednik kredytowy

Doradca kredytowy to zawód, który pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno. Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym oraz niskim poziomem stóp procentowych znacząco wzrósł popyt na kredyty konsumenckie, hipoteczne i inne. W związku z tym, że nie każda osoba, która pragnie pożyczyć od banku pieniądze, zna się na ekonomii, pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów od kredytów. Istniejącą lukę zaczęli wypełniać doradcy kredytowi w Szczecinie, będący swego rodzaju pośrednikami pomiędzy klientem, a instytucją finansową. Warto wiedzieć, że poza doradcami na rynku działają także pośrednicy kredytowi. Czym różnią się od siebie te zawody? Różnica jest zasadnicza i dotyczy przede wszystkim źródła wynagrodzenia. Doradcy kredytowi działają na rzecz klienta i od niego otrzymują prowizję za świadczone usługi. Pośrednicy kredytowi współpracują bankami i znajdują się na ich liście płac.

W czym może pomóc doradca kredytowy

Doradca kredytowy SzczecinWiele osób planujących zaciągnięcie kredytu zastanawia się, w czym może pomóc doradca kredytowy? Współpraca z dobrym specjalistą może dać kredytobiorcy szereg korzyści. Do najważniejszych zaliczyć należy oszczędność czasu i pieniędzy. Duża konkurencja na rynku produktów finansowych sprawia, że znalezienie najlepszej oferty nie jest zadaniem łatwym. Zamiast poświęcać czas na samodzielne przeglądanie bankowych propozycji, zdecydowanie łatwiej zlecić wykonanie tych czynności doradcy kredytowemu. Jego pomoc może okazać się również nieodzowna podczas kompletowania dokumentów wymaganych przez bank do zawarcia umowy kredytowej. Dotyczy to szczególnie kredytów hipotecznych umożliwiających sfinansowanie zakupu nieruchomości. Warto pamiętać, że tego rodzaju umowy zawierane są na wiele lat, dlatego decyzja o wyborze konkretnej oferty musi być dokładnie przemyślana. Błędy popełnione na tym etapie mogą mieć poważne konsekwencje finansowe, a w skrajnych przypadkach prowadzić do utraty płynności finansowej.

Cechy dobrego doradcy 

Doradca kredytowy to zawód swobodnego dostępu co oznacza, że dostęp do niego jest praktycznie nieograniczony. Brak konieczności zdawania egzaminów i zdobywania uprawnień oraz perspektywa wysokich zarobków zachęcają do tego, by spróbować swych sił w tej profesji. Aby jednak odnieść sukces w zawodzie doradcy, trzeba mieć odpowiednie cechy charakteru, wiedzę oraz umiejętności sprzedażowe. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak pracuje doradca kredytowy Szczecin to miejscowość, którą warto odwiedzić. Na terenie tego miasta działa wielu profesjonalistów, którzy chętnie podzielą się informacjami na temat swojego zawodu. Jakie są najważniejsze cechy profesjonalnego doradcy kredytowego? Wydaje się, że aby odnieść sukces, trzeba być osobą otwartą, która bez trudu nawiązuje relacje z innymi ludźmi. W pracy tej niezbędna jest także sumienność, samodzielność oraz umiejętność analitycznego myślenia. Dobry doradca musi mieć obszerną wiedzę z zakresu ekonomii i bankowości, która ułatwia analizowanie poszczególnych ofert oraz umów kredytowych. Najbardziej cenieni są wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży. Takie osoby mogą liczyć na zarobki sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. 

Zasada ograniczonego zaufania

Czy każdy doradca kredytowy jest godny zaufania? Okazuje się, że nie. Łatwy dostęp do zawodu sprawia, że na rynku działają zarówno wykwalifikowani profesjonaliści, jak i osoby, które szukają sposobu na łatwy zarobek. Pomocy w znalezieniu dobrego fachowca warto szukać w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Opinia bliskiej osoby to wiarygodne źródło informacji, którego nie należy lekceważyć. Przed rozpoczęciem współpracy z wybranym doradcą warto umówić się na niezobowiązujące spotkanie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ podczas bezpośredniej rozmowy można przyjrzeć się bliżej zachowaniu i sposobowi mówienia specjalisty. Warto przed wizytą przygotować sobie kilka istotnych pytań dotyczących doświadczenia zawodowego, zasad współpracy oraz posiadanych referencji. Specjaliści  z zakresu bankowości radzą, by podczas rozmowy z doradcą udawać osobę niezorientowaną w kredytach. Zadając pytania, na które zna się odpowiedzi, można w prosty sposób zweryfikować szczerość, uczciwość i prawdomówność doradcy. Jeżeli odpowiedzi doradcy są niezgodne z prawdą, może to oznaczać brak wiedzy lub nieuczciwość. Należy pamiętać, że klient, który decyduje się na współpracę z doradcą kredytowym, powierza mu swoje finanse. Z tego powodu stosowanie zasady ograniczonego zaufania jest jak najbardziej uzasadnione i wskazane. Dzięki niej można uniknąć nieporozumień oraz problemów finansowych.