Myjnia samoobsługowa staje się coraz popularniejsza. Coraz więcej kierowców decyduje się na taki sposób umycia ich pojazdu, gdyż jest on błyskawiczny i skuteczny, Wystarczy mniej niż 10 minut, aby porządnie umyć cały samochód. Dodatkowo to kierowca sam decyduje, ile zapłaci za tego typu usługę – czas mycia uzależniony jest od wartości wrzuconych monet. Co ciekawe coraz więcej inwestorów decyduje się na postawienie myjni samoobsługowej. Ile kosztuje myjnia samoobsługowa? Całość poniesionych kosztów zwraca się w ciągu kilku miesięcy.
Budowa myjni samoobsługowych, jak i budowa myjni bezdotykowej to idealny pomysł na biznes, który przynosi duże profity. Koszt budowy myjni bezdotykowej lub samoobsługowej zamyka się w 10 tysiącach złotych, co nie jest dużym wydatkiem. Warto zaznaczyć, iż cena myjni bezdotykowej może się różnić w zależności od regionu.
Obsługiwanie myjni
Najpierw zaparkuj pojazd w wyznaczonym miejscu, tak aby można było swobodnie poruszać się wokół niego. Przygotuj się do zapłacenia za mycie. Choć ten krok wydaje się dość prosty, niektóre maszyny przyjmują gotówkę, a inne karty. Upewnij się, że jesteś przygotowany do umycia samochodu i włożenia pieniędzy do maszyny. Jeśli automat używa karty kredytowej lub debetowej, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć wielokrotnego obciążania. Unikaj korzystania z automatu, jeśli wygląda podejrzanie, zwłaszcza jeśli jest to typ karty kredytowej. Zapoznaj się z ustawieniami opryskiwacza. Niektóre opryskiwacze są bardzo podstawowe, mają tylko jedno lub dwa różne ustawienia mocy. Inne są bardziej zaawansowane i mogą oferować sekwencję różnych myć, aby prawidłowo umyć samochód. Usuń wszystkie elementy wnętrza, które chcesz umyć. Gdy już wiesz, jak działa opryskiwacz i ile będzie kosztować mycie, rozłóż na ziemi obok pojazdu wszystkie elementy wnętrza, które chcesz umyć. Mogą to być dywaniki podłogowe, popielniczka lub wyjmowane schowki. Obsługiwanie myjni jest niebywale proste, a korzyści jakie ona przynosi są jeszcze lepsze. Można umyć pojazd przy użyciu różnorodnych programów. Zwykła woda, woda z bezpiecznymi środkami do czyszczenia, nakładanie wosku – możliwości jest co niemiara. Kilka minut wystarczy, aby samochód lśnił jak po wyjeździe z salonu. Właściciele samochodów mają ogromny wybór myjni samoobsługowych, gdyż coraz przedsiębiorców decyduje się na taką inwestycję.
Zalety myjni samoobsługowych
Kiedy do mycia samochodów używa się mydeł i innych rozpuszczalników, rozpuszczają one w ściekach nie tylko brud i tłuszcz, ale także toksyczne środki powierzchniowo czynne, węglowodory i metale ciężkie, takie jak miedź, ołów i cynk. W komercyjnych, regulowanych myjniach samochodowych brudny, zanieczyszczony spływ trafia przez specjalne osadniki do kanalizacji. Żaden z nich nie może spływać do systemów burzowych, które odprowadzają go do rzek i zatok, jak to się często dzieje w przypadku myjni domowych. Komercyjne myjnie samoobsługowe są również wodooszczędne dzięki pompom o bardzo wysokim ciśnieniu i małym dyszom na pistoletach spustowych. Gdy urządzenia automatyczne są połączone z systemem recyklingu, 70% wody jest odzyskiwane, oczyszczane i ponownie wykorzystywane. Dzięki zastosowaniu drobnych dysz, węży wysokociśnieniowych i wody odzyskiwanej z automatycznych stanowisk mycia, myjnie komercyjne zużywają bardzo mało wody pitnej. Myjnia komercyjna zużywa średnio tyle samo wody, co pranie jednego ładunku ubrań, czterominutowe podlewanie ogrodu lub pięciominutowy prysznic. Kiedy już wiesz, jak obsługiwać myjnię samoobsługową, możesz zacząć doceniać zalety, jakie ona oferuje. Są one na ogół tańsze, a godziny ich pracy są zazwyczaj o wiele bardziej dogodne. Myjnie automatyczne mogą również uszkodzić małe części na zewnątrz pojazdu, takie jak anteny i spojlery, a samo to ryzyko może skłonić ludzi do wyboru myjni samoobsługowych.
Najczęściej popełniane błędy
Myjnia bezdotykowa samoobsługowa umożliwia czyszczenie samochodu i to nawet w 15 minut. Oczywiście, mycie samochodu przez kwadrans nie da takich samych rezultatów jak pełna usługa detailingowa. Dlatego właśnie musisz unikać najczęstszych błędów, które ludzie popełniają podczas korzystania z tego typu myjni. Pamiętaj, że Twój czas jest ograniczony, więc niech liczy się każda chwila. Najpierw opłucz opony. Zmyj z nich jak najwięcej błota i brudu. Następnie spryskuj od dachu w dół. Chcesz, aby Twój cenny nabytek służył Ci dłużej? W takim razie wyczyść nadkola. Zdziwisz się, jak wiele błota i brudu może się tam nagromadzić. A tam, gdzie jest błoto i brud, rdza nie może być zbyt daleko w tyle. Możesz mieć ograniczony czas w myjni samoobsługowej, ale jeśli często myjesz swój pojazd, nadkola nie zajmą zbyt wiele czasu na czyszczenie. Twoje dywaniki gromadzą wszystkie rodzaje zanieczyszczeń: piasek, brud, małe kamyczki i więcej. Warto je wyjąć i porządnie wytrzepać. Można spryskać je dodatkowo wodą, aby nabrały nieco świeżości. Twój zegarek, pierścionek i bransoletka mogą pozostawić zarysowania na powierzchni pojazdu. Zostaw je w domu lub włóż do kieszeni podczas mycia samochodu.