Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie

Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie

Wynajmij jacht w dowolnym miejscu na świecie i wybierz się na wycieczkę z przyjaciółmi lub rodziną. Świetny plan, prawda? Do jego realizacji potrzebujesz tylko kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie. Weź udział w kursie i przygotuj się do egzaminu teoretycznego i praktycznego z pomocą naszych materiałów, wykładów wideo oraz wsparcia instruktorów profesjonalistów w swojej dziedzinie. Podczas kursu zdobędziesz umiejętności zarządzania nowoczesnym jachtem oraz podstawową wiedzę z zakresu jego budowy i funkcjonalności. 

Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie

Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie to efektywna nauka prowadzenia jachtu a także ważna wiedza teoretyczna która jest niezbędna do wykorzystania podczas egzaminu końcowego. Pamiętaj, że patent żeglarza jachtowego to pierwszy krok do realizowania samodzielnych rejsów. Zapewniamy ścisłą kontrolę na każdym etapie szkolenia. Instruktorzy podczas kursu żeglarza jachtowego bardzo dokładnie monitorują jakość Twojego szkolenia. Gwarantuje to uzyskanie całej niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Dla kogo przeznaczony jest kurs jachtowy?

 • Dla początkujących, którzy zawsze chcieli zacząć, ale nie wiedzieli jak.
 • Dla tych, którzy pływali na jachcie jako gość i chcą zrozumieć, jak się nim zarządza.
 • Dla tych, którzy chcą dołączyć do społeczności żeglarskiej w Szczecinie.
 • Dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu.

Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Doświadczenie nie jest wymagane!

Jakie korzyści płyną z ukończenia kursu żeglarza jachtowego w Szczecinie?

Kurs żeglarza jachtowego w SzczecinieMarzysz o wypłynięciu w morską podróż jachtem ze znajomymi lub rodziną lub po prostu z dala od zmartwień i zgiełku wielkich miast? Chcesz wszystkich zaskoczyć? Otrzymawszy patent żeglarza jachtowego, będziesz miał wyjątkową okazję spędzenia wakacji w nowy sposób, zdobywając ogromną ilość pozytywnych i żywych emocji. Będziesz mógł zebrać ekipę przyjaciół, a następnie odwiedzić stronę czarterów jachtów i wynająć jacht żaglowy np. na Morzu Śródziemnym lub w innym zakątku świata i cieszyć się wakacjami za sterami. Zapraszamy do dołączenia do naszej licznej rodziny żeglarzy. Gdy zainteresujesz się żeglarstwem, nie będziesz mógł odmówić emocji, które wam da. Morze, gorące słońce i pełne wiatru żagle, co może być bardziej ekscytujące, bardziej romantyczne i ciekawsze.

Jak przebiega kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie?

Istnieje możliwość przejścia szkolenia z prowadzenia jachtu podczas:

 • Kursu teoretycznego – stacjonarne lub online szkolenie żeglarskie z przerobionego materiału. Udostępniamy materiały i pomoce dydaktyczne.
 • Kurs praktyczny nastawiony jest na solidne przygotowanie przyszłych żeglarzy do bezpiecznego prowadzenia jachtu. Oferujemy szeroki zakres ćwiczeń manewrowych, które są niezbędne do tego, aby samodzielnie sterować jachtem pod żaglami oraz na silniku.

Zajęcia praktyczne i teoretyczne pozwolą Ci zdobyć patent żeglarza jachtowego. Poznasz budowę jachtu, meteorologię, przepisy i ratownictwo. Podczas ćwiczeń nauczysz się wszystkiego, co dobry żeglarz powinien umieć zrobić, aby bezpiecznie żeglować. Znajdziesz tam mapy, praktyki cumowania, nawigację i wszystko, czego potrzebujesz do samodzielnego czarteru.

Egzamin odbywa się podczas praktyki. Jesteś pod opieką naszego doświadczonego instruktora, który ocenia Twoje osiągi na jachcie i to, jak dobrze nauczyłeś się przekazanej wiedzy. Pod koniec praktyki nauczyciel zda sprawozdanie z Twoich postępów, a Ty będziesz mógł uzyskać Patent Żeglarza Jachtowego.

Część teoretyczna kursu żeglarza jachtowego w Szczecinie

 • Pogoda: ciśnienie atmosferyczne, reguła Coriolisa, cyklon i antycyklon, fronty zimne i ciepłe.
 • Skale Beauforta i Petersona.
 • Obserwacje chmur, lokalne anomalie
 • Bryza nocna i dzienna, światowe wiatry i światowe pasy wiatrowe.
 • Mgła; działania podczas złej pogody.
 • Komunikacja radiowa, znak wywoławczy, wezwij pomoc Mayday, radar, echosonda, GPS.
 • Bezpieczeństwo jachtu: wyposażenie, ogień, środki zapobiegawcze, trójkąt przeciwpożarowy, gaśnice, koc gaśniczy, kamizelki ratunkowe, człowiek za burtą.

Część praktyczna kursu żeglarza jachtowego w Szczecinie

 • Podstawowe manewry, cumowanie, kotwiczenie: typy dna, typy kotwic, wybór zakotwienia, manewry na ostrych i pełnych kursach, przez sztag, przez rufę, sczepianie; do boi, poruszanie się do przodu i do tyłu.
 • Stateczność statku, teoria żagla, punkt obrotu.
 • Światła i sygnały nawigacyjne.

Patent Żeglarza Jachtowego

Patent żeglarza jachtowego daje prawo do kierowania jednostką pływającą po wodach śródlądowych. Posiadacz tego typu patentu musi posiadać wszelkie umiejętności do kierowania jachtem o długości 12 metrów na wodach przybrzeżnych. A także manewrowania i bezpiecznego sterowania jachtem. Aby uzyskać taki patent, nie potrzebujesz żadnych innych dokumentów, tylko ćwicz z naszymi instruktorami i zdaj egzamin, który jest organizowany po ukończeniu kursu.

Zadowolenie ze zdanego egzaminu kursu żeglarza jachtowego w Szczecinie

sternik motorowodny cena SzczecinEkscytujący wir emocji i nowych doświadczeń! Spójność pracy zespołowej, dążenie do celu i radość ze zwycięstwa. Wkraczasz w nowy świat, w którym głównymi cechami są odwaga oraz interakcja i chęć pomocy, pasja i ambicja. Najważniejsze, że na jachcie wszyscy otwierają się naprawdę, bo żeglarstwo zdejmuje maski i uczy nas nowych rzeczy. Żeglarstwo łączy wszystkich, otworzymy drzwi do świata wielkich jachtów i bystrych ludzi. W końcu żeglarstwo przyciąga najbardziej odważnych, otwartych, wesołych, aktywnych i entuzjastycznych. Jeśli kochasz życie we wszystkich jego przejawach i chcesz uciec od nudnej codzienności, zapraszamy do dołączenia do grona naszych żeglarzy. Z przyjemnością wprowadzimy Cię w świat pełnych żagli i niesamowitych przygód! Nasz instruktor przeprowadzi ekscytujące szkolenie żeglarskie w najbardziej przystępnej formie, a następnie otrzymasz patent.