Ocieplanie dachów w Warszawie

Ocieplanie dachów w Warszawie

Pianka poliuretanowa PUR to nowoczesny materiał wykorzystywany przez naszą firmę do ocieplanie dachów w Warszawie. Skład pianki to tylko 3% gęstej substancji, a pozostałe 97% to powietrze i gaz obojętny. Struktura ta decyduje o wysokich właściwościach termoizolacyjnych pianki, niskiej wadze i niskiej higroskopijności. Ze względu na doskonałe cechy pianki PUR jest ona przez nas wykorzystywana do izolacji dachów. 

Co to jest pianka poliuretanowa i jak z nią pracować?

Pianka poliuretanowa to substancja powstała z połączenia polimerów – poliolu i poliizocyjanianu. Ich skojarzenie występuje tylko wtedy, gdy wszystko jest gotowe do prac izolacyjnych i nie mają wpływu prądy powietrza. Sam proces rozprowadzania materiału na powierzchni odbywa się za pomocą opryskiwacza. Wzrost bazy piankowej następuje z powodu reakcji dwutlenku węgla z substancją. Do ocieplenia dachu w Warszawie https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ nakładamy piankę PUR za pomocą specjalnego sprzętu – kompresora i opryskiwacza. Taka substancja jest bardzo mocno przyczepiona do obrabianej powierzchni i wielokrotnie zwiększa swoją masę. Doskonale zakrywa powstałe wcześniej pęknięcia, nierówności i ubytki ścian, tworząc dość gęstą i hermetyczną powłokę.

Rodzaje pianki PUR do ocieplania dachów w Warszawie

 • Pianka zamkniętokomórkowa. Komórki w piance poliuretanowej są zamknięte, dzięki czemu materiał jest paroszczelny. Gęstość sztywnej pianki PUR to 30-60kg/m3, jest ona odporna na naprężenia mechaniczne.
 • Pianka otwartokomórkowa. Posiada otwarte komórki, paroprzepuszczalne. Gęstość materiału 20-30kg/m3. Kompozycja jest łatwa w użyciu, ale wymaga paroizolacji i hydroizolacji powierzchni.

Przygotowanie do ocieplania dachów w Warszawie

 • Przestrzeń między krokwiami jest zakryta płytami OSB i oczyszczona z brudu.
 • Jeśli występują szczeliny i pęknięcia większe niż 6mm, nasi specjaliści wykonują ich uszczelnienie.
 • W przypadku stosowania pianki otwartokomórkowej powierzchnię nawilżamy.

Sprzęt do natrysku pianki PUR montujemy, regulujemy i sprawdzamy gęstość warstwy izolacyjnej. Wykonując ocieplenie dachów https://ocieplanie-dachow.com.pl/ w Warszawie za pomocą PUR liczba natryskiwanych warstw wynosi od 3 do 6. Przed zakończeniem prac izolację powlekamy środkiem uniepalniającym, co obniża palność pianki poliuretanowej. Ostateczny koszt prac jakie wykonujemy przy ocieplaniu dachu w Warszawie uzależniony jest od rodzaju pianki PUR, kształtu i wielkości połaci dachowej oraz grubości warstwy.  

Pozytywne właściwości pianki PUR do ocieplania dachów w Warszawie

 • Nie przepuszcza ciepła. Dzięki zawartym w składzie substancjom materiał osadzający się na powierzchni roboczej powiększa się i tworzy w jej wnęce wiele przestrzeni powietrznych wypełnionych dwutlenkiem węgla, co nie pozwala na ucieczkę energii cieplnej.
 • Dobra przyczepność do podłoża. Pianka poliuretanowa dobrze przylega do każdej powierzchni. Wypełnia nawet najbardziej niedostępną przestrzeń. Dzięki tej właściwości nie ma potrzeby wykonywania żadnych prac przygotowawczych do zaaplikowania materiału.
 • Tworzy efekt dźwiękoszczelny. Wysuszony i przetworzony materiał jest w stanie pochłonąć wszelkie, nawet najgłośniejsze dźwięki, zapobiegając ich przenikaniu do przestrzeni mieszkalnej.
 • Zapobiega penetracji i rozprzestrzenianiu się. Do podparcia materiału wykorzystywane są różne konstrukcje metalowe, jednak zastosowana pianka zapewnia ich pełne bezpieczeństwo i izolację od działania czynnika wodnego.
 • Brak szwów. Ponieważ materiał do ocieplania dachów w Warszawie nakładamy metodą natryskową, jego powierzchnia ma gładki wygląd bez spoin i szwów. Może być stosowany do izolacji konstrukcji o dowolnej złożoności.
 • Nie podatna na ogień. Ze względu na zawartość środka zmniejszającego palność w swoim składzie materiał gaśnie samoczynnie po zapaleniu. Aby pianka zaczęła się palić, należy ją wystawić na działanie temperatury powyżej 500 stopni.
 • Światło. Dzięki utworzeniu porowatej warstwy pianka PUR ma niską wagę i nie obciąża dodatkowo powierzchni roboczej.
 • Niewrażliwa na drobnoustroje. Jej właściwości całkowicie zapobiegają powstawaniu i reprodukcji szkodliwych środowisk.
Ocieplanie dachów w Warszawie
Ocieplanie dachów w Warszawie

Głównymi zaletami pianki poliuretanowej są wysoka przyczepność oraz możliwość aplikacji pod dowolnym kątem, co jest szczególnie ważne przy ocieplaniu dachu. Piankę poliuretanową doskonale natryskuje się na betonie, bloczkach gazokrzemianowych, tynku, metalu, pokryciach dachowych. Można ją nakładać na powierzchnie poziome i pionowe, a także pod kątami ujemnymi.

Metoda natryskowa nadaje się do prac remontowych i dociepleń dachów w już wybudowanych budynkach. Za pomocą specjalnych dysz rozpylających piankę nanosi się na wszystkie ocieplane powierzchnie, w tym miejsca trudno dostępne. W takim przypadku konieczny jest kontakt z naszą firmą, ponieważ zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy będą w stanie wykonać natryskiwanie pianki poliuretanowej. Nasza doświadczony zespół w ciągu kilku godzin wykona ocieplenie dachu w Warszawie przy użyciu tego materiału. Dokładny czas zależy od wielkości budynku. Zostanie zachowana całkowita szczelność dachu.