Meble loftowe

Meble loftowe

Czym cechują się meble loftowe? Często rozmawiasz wraz z innymi członkami rodziny o tym, aby zdecydować się na nowe elementy wyposażenia? Ostatnio czytałaś sporo pochlebnych recenzji na temat stylu industrialnego? Jakie są tutaj kluczowe zasady? To ważna kwestia, ponieważ pod tym kątem będziesz mogła potem wybrać odpowiednie meble loftowe, które świetnie odnajdą się w ramach tej aranżacji. Poznaj też zasady, jakimi należy kierować się w czasie wyboru lamp do stylu industrialnego.

Najważniejsze zasady stylu industrialnego

Jeśli masz zamiar w niedalekiej przyszłości kupić odpowiednie meble loftowe, to warto jeszcze wcześniej dowiedzieć się, czym w praktyce cechuje się styl industrialny… Taka aranżacja jest zaś coraz popularniejsza. Tutaj przede wszystkim stawia się na prostotę. Zastosowane meble itp. powinny być zatem pozbawione niepotrzebnych dodatków i zdobień. Konstrukcje mają być proste i zarazem minimalistyczne. W przypadku takiej aranżacji liczy się przede wszystkim pragmatyzm i wygoda. Kwestie wizualne schodzą na dalszy plan. Co ciekawe, styl industrialny miał swój początek jeszcze w poprzednim wieku. W latach 50-tych na terenie Stanów Zjednoczonych nie brakowało opuszczonych fabryk itp. Te lokalizacje z czasem zaczęły być przerabiane na budynki mieszkalne. Aranżacje miały dość chłodną charakterystykę. Z jednej strony meble nie wyglądały jak nowe. Poza tym dominowały chłodne barwy. Takie, jak biała, szara, czy beżowa. Oczywiście, w przypadku stylu industrialnego nie ma żadnych jaskrawych kolorów, które mocno rzucają się domownikom w oczy. Spore znaczenie ma tutaj przestrzeń. Jak już wiesz, styl industrialny oznacza rezygnację z niepotrzebnych elementów i dodatków. Poza tym stosuje się rozmaite zabiegi, aby pomieszczenia były optycznie nieco większe. To ważne. Dzięki temu człowiek mieszkający w danym miejscu ma poczucie większej swobody itp. Co jeszcze się tutaj liczy? Sporo osób zastanawia się, jak rozwiązać sprawę z oknami. Z jednej strony tego typu elementy powinny być odsłonięte. Wszak w tej aranżacji rezygnuje się z niepotrzebnych dodatków. Nie ma jednak przeszkód, aby w drodze wyjątku zdecydować się np. na rolety w stylu industrialnym. Dzięki temu możesz zapewnić nie tylko sobie, lecz także innym domownikom większy komfort (szczególnie w czasie upalnych dni). A wygoda to bardzo ważny aspekt w ramach tej aranżacji.

Na jakie meble loftowe się zdecydować?

Meble loftoweTakie elementy wyposażenia nie mogą być kupione bez dokładnego dopasowania ich do rodzaju aranżacji… Wszystko powinno być ze sobą odpowiednio spójne na tej płaszczyźnie. Na pewno duże znaczenie ma kwestia odnosząca się do przestrzeni. W stylu industrialnym człowiek ma czuć się bardzo swobodnie. Dlatego właśnie rezygnuje się z takich dodatków, czy zdobień itd. które nie są nikomu szczególnie potrzebne do szczęścia. Warto jednak wybrać meble loftowe, które będą optymalnie dopasowane do danego miejsca pod względem gabarytów. Po to, by nie wyglądały one na zbyt małe w stosunku do całej otwartej przestrzeni. Poza tym ważny jest rodzaj zastosowanego materiału. Preferuje się meble loftowe z drewna i metalu. Takie połączenie znakomicie odnajduje się w ramach aranżacji industrialnej. Np. na tle ścian w kolorze białym lub szarym. Drewniane meble loftowe z metalowymi dodatkami to znakomita opcja, jeśli chodzi o dopasowanie się do danej aranżacji. Same kwestie wizualne nie są tutaj kluczowe. Co ciekawe, eksperci doradzają nawet Klientom, by ci decydowali się na meble loftowe w stylu retro albo mające ślady użytkowania. Niektórzy nawet szukają takich właśnie elementów wyposażenia na rozmaitych aukcjach. Na co jeszcze zwracać uwagę w czasie wyboru tych rzeczy? Stawiaj na meble loftowe, które są przede wszystkim praktyczne. Dzięki temu istotnie przydadzą Ci się (jak i innym domownikom) na terenie konkretnej nieruchomości. Np. w sypialni można umieścić komodę z rozmaitymi szafeczkami. Na ubrania i nie tylko. Z kolei w salonie polecane meble loftowe to np. szafka RTV, czy stolik kawowy, przy którym można ugościć zaproszonych gości. Zbliża się okres świąteczny, dlatego warto pomyśleć o takich funkcjonalnych, gustownych rozwiązaniach.

Jakie lampy pasują do stylu loftowego?

Wybór odpowiedniego oświetlenia także nie może być potraktowany w lekceważący sposób. W przypadku stylu industrialnego przede wszystkim stawia się na przydatność. Porządne lampy powinny zatem gwarantować dobrej jakości oświetlenie. Możesz swobodnie zdecydować się na rozmaite źródła światła, dzięki którym zrealizujesz ten cel. Co ważne, nie musisz łamać jednej z najważniejszych zasad aranżacji industrialnej. W sklepach internetowych lub stacjonarnych z tym asortymentem nie brakuje bowiem np. lamp o bardzo prostej konstrukcji, które są pozbawione niepotrzebnych dodatków. Do kupienia są np. jedyne w swoim rodzaju lampy w postaci… samych żarówek. Możesz zatem postawić na prostotę i minimalizm, a przy okazji zapewnić sobie i innym odpowiednie światło. Ma to wpływ nie tylko na komfort, ale także na bezpieczeństwo.