Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa to szerokie pojęcie, które obejmuje coraz ważniejszą rolę, jaką technologia odgrywa w tworzeniu procesów produkcyjnych i inżynierskich przyszłości. Producenci muszą reagować na coraz większą presję na wielu frontach, od podaży siły roboczej i konsolidacji łańcucha dostaw po optymalizację równowagi między jakością a kosztami. Przyszłość leży w powszechnym stosowaniu technik automatyki przemysłowej, które pomogą w tworzeniu fabryk jutra. Chociaż automatyka przemysłowa istnieje od wielu lat, coraz więcej firm przyjmuje technologie i innowacje, które automatyzują powtarzalne zadania w produkcji, z udziałem operatora lub bez niego. Dzięki wdrożeniu naszych projektów systemów automatyki przemysłowej ciężkie zadania produkcyjne będą wykonywane przez roboty i sprzęt, a Twoje środowisko pracy stanie się bezpieczniejsze i wydajniejsze.

Projektowanie automatyki przemysłowej

Automatyzacja poprawia odpowiedzialność, konserwację zapobiegawczą i kontrolowanie produkcji. Nasza firma obejmuje swoimi działaniami wszystko, od programowania systemów sterowania po instalacje elektryczne i monitorowanie instalacji. Dzięki systemowi zdalnego dostępu możemy świadczyć usługi wsparcia gdziekolwiek jesteś.

Automatyka przemysłowa pomaga utrzymać wysoki poziom wydajności i produktywności w procesach przemysłowych. Nasi eksperci ds. projektowania automatyki opracowują przyjazne dla użytkownika produkty i interfejsy użytkownika o zwiększonej funkcjonalności, zapewniając w ten sposób optymalne wrażenia podczas pracy. 

Konserwacja i naprawa automatyki przemysłowej

Jesteśmy firmą, która zajmuje się automatyką przemysłową: naprawa, serwis, projekt automatyki przemysłowe. Świadczymy pełen zakres usług w oparciu o kompleksowe umowy serwisowe lub usługi indywidualne. Dążymy do utrzymania wysokiej produktywności, bezpieczeństwa, przyjazności dla środowiska i wydajności, a także wydłużenia cyklu życia linii produkcyjnych.

Automatyka przemysłowaPrzeprowadzamy kompleksową ocenę ich bezpieczeństwa oraz ich systemów sterowania. W zależności od wyników audytu oferujemy usługi modernizacyjne, które poprawiają funkcjonalność Twoich urządzeń i procesów. Naszym celem jest zagwarantowanie wydajnego środowiska pracy przy minimalnych zakłóceniach w produkcji i wspólnie zdecydujemy, jakie środki należy podjąć, aby to osiągnąć.

Konserwacja zapobiegawcza minimalizuje potrzebę napraw systemów mechanicznych i automatyki. Jeśli masz problemy, jesteśmy tam. Możesz potrzebować naprawy sprzętu lub oprogramowania, w takim przypadku jesteśmy gotowi pomóc Ci zdalnie lub na miejscu. Nasi specjaliści dysponują wszystkimi niezbędnymi narzędziami i są gotowi pomóc w krótkim czasie. Technologia, która to umożliwia, jest teraz dostępna. W połączeniu z zaawansowaną analizą danych producenci mogą z łatwością integrować rozwiązania automatyzacji ze swoimi procesami przemysłowymi, aby pomóc w obniżeniu kosztów i zwiększeniu wydajności.

Profesjonalne wsparcie dla automatyki przemysłowej

Automatyzacja przemysłowa wymaga systemu sterowania, takiego jak komputer oraz ogromnych ilości danych do sterowania urządzeniami i procesami. To ona utrzymuje maszyny w pewnym mierzalnym stanie. Większość zautomatyzowanych linii produkcyjnych składa się ze stacji roboczych i systemów transportowych, które prowadzą produkt przez wiele etapów produkcji przy użyciu wielu różnych narzędzi do zmiany przeznaczenia lub wyglądu produktu. Procesem tym steruje sterownik. Śledzi kolejność, w jakiej sprzęt jest podłączony i jak długo każda maszyna musi pracować nad produktem.

Firmy mogą używać zautomatyzowanej infrastruktury do produkcji, przetwarzania i zwalniania poszczególnych części, a także do montażu produktu końcowego. We wszystkich branżach rosną wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom i fabrykom. Systemy automatyki spełniają wszystkie potrzeby przemysłu i zapewniają elastyczność i oszczędność kosztów.

Nasi inżynierowie i technicy będą ściśle z Tobą współpracować, aby zoptymalizować Twoje unikalne przepływy pracy i procesy produkcyjne. Potrafimy zintegrować nowe i starsze maszyny i roboty, opracować odpowiednie rozwiązania automatyzacji i zaprojektować odpowiednie oprogramowanie.

Gdzie jest stosowana automatyka przemysłowa?

produkcja szaf sterowniczychAutomatyka przemysłowa znajduje zastosowanie w wielu innych miejscach niż tylko w procesach produkcyjnych. Na linii produkcyjnej roboty są wykorzystywane do wykonywania pracy, która jest dla człowieka zbyt powtarzalna i nie wymaga racjonalnej inteligencji. Jeśli proces nie zmienia się w kółko i nie są wymagane żadne zmiany, robot może być lepszym wyborem niż człowiek do wykonania zadania.

Inne obszary, w których jest używany, to bezpieczeństwo i wykrywanie. Roboty używane są w bankach i innych wrażliwych obszarach mogą zapewnić dobrą ochronę. Mogą być również stosowane w innych obszarach niebezpiecznych dla człowieka, takich jak praca w maszynach wysokotemperaturowych lub w obszarach takich jak produkcja szkła, gdzie krzemica staje się poważnym problemem dla człowieka.

Nasza firma specjalizuje się w naprawach wielu różnych urządzeń automatyki przemysłowej. Oferujemy dokładną diagnostykę a po stwierdzeniu nieprawidłowości dokonujemy niezbędnych napraw. Dzięki temu, że nasi specjaliści znają np. zasady mechaniki i elektroniki potrafią świadczyć usługi w różnych branżach. Naprawiamy np.: falowniki, panele operatorskie, roboty przemysłowe, serwonapędy w urządzeniach automatyki przemysłowej. A także modernizujemy nie tylko podzespoły maszyn, ale również całe linie produkcyjne.