Laser frakcyjny – jak długo się goi ciało?

Laser frakcyjny – jak długo się goi ciało?

Laser frakcyjny, zwany także laserem CO2, stosowany jest do odmładzania skóry, a także do leczenia i redukcji defektów na twarzy. Jest to bardzo skuteczna metoda, która zyskała na popularności ze względu na maksymalizację bezpieczeństwa, a także szereg innych korzyści. Na czym polega metoda zabiegu laserem frakcyjnym? Dla kogo zabieg laserem frakcyjnym może okazać się strzałem w dziesiątkę? Czym dokładnie jest laser frakcyjny i w jaki sposób działa? Jak szybko goi się laser frakcyjny? Dlaczego warto zdecydować się na wcześniej wspomniany zabieg? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Zabieg laserem frakcyjnym – na czym polega ta metoda?

Laser frakcyjny - jak długo się goi ciało?Zanim zaczniemy zastanawiać się nad innymi, bardziej skomplikowanymi kwestiami, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, na czym tak właściwie polega tytułowa metoda. Przede wszystkim wykorzystywana jest energia w postaci skupionych wiązek światła- w kontrolowany sposób uszkadzają one obszary naskórka i skóry właściwej. Dzięki naturalnemu procesowi gojenia uszkodzone komórki zastępowane są przez zdrową, odnowioną tkankę. W konsekwencji skóra jest zdecydowanie zdrowsza i wygląda bardziej atrakcyjnie. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że zabieg nie wymaga zastosowania miejscowego znieczulenia. Kiedy skóra zostanie dokładnie oczyszczona, wówczas głowica jest bezpośrednio przykładana, a po jej uruchomieniu rozpoczyna się wprowadzenie skupionych wiązek światła- wnikają one na głębokość oscylującą w granicach 1,5 mm. Oczywiście im głębiej dociera światło, tym większa jest ilość nowej tkanki. W zależności od tego, w jakiej kondycji jest skóra, a także jaki jest jej stan zdrowia, zaleca się stosowanie 3-6 zabiegów po to, by uzyskać możliwie najbardziej atrakcyjne efekty. 

Dla kogo zabieg laserem frakcyjnym okaże się strzałem w dziesiątkę?

Wiele osób zastanawia się, kto powinien zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym. Otóż okazuje się, że jest to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy oczekują w pełni satysfakcjonujących efektów, jednakże inne metody leczenia nie są brane pod uwagę. Zabiegi za pośrednictwem wcześniej wspomnianego sprzętu są właściwie bezbolesne, dlatego też zalecane są tym wszystkim, którzy mają dość niski próg odczuwania bólu. Pomimo tego, że metoda pojawiła się stosunkowo niedawno, bowiem kilka lat temu, to jednak szybko zyskała na popularności. Dzięki niej możliwe jest skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej bez większych wyrzeczeń, a uczucie dyskomfortu jest nam obce. Co godne podkreślenia- proces gojenia skóry przebiega stosunkowo szybko, tym bardziej jeśli porównamy to z metodą laserowego odmładzania skóry. 

Czym jest laser frakcyjny i w jaki sposób działa?

Rozważając nad laserem frakcyjnym powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, czym on tak właściwie jest. Otóż charakteryzuje się tym, że emituje fale elektromagnetyczne o takiej długości i częstotliwości, że możliwe jest dobre penetrowanie w obrębie wody- to właśnie z niej składają się tkanki. W praktyce oznacza to, że możliwe jest oddziaływanie na właściwie wszystkie tkanki, w zależności od tego, jakie ustawienia dobierzemy. Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje laser frakcyjny w wielu wskazaniach. Duże skupienie wiązki umożliwia działanie z niespotykaną dotąd precyzją. Generowany jest bodziec termiczny, który w sposób kontrolowany punktowo podgrzewa skórę, co prowadzi do jej uszkodzenia. W konsekwencji zwiększa się produkcja kolagenowych i elastynowych włókien, co wiąże się ze zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.

Jak szybko goi się laser frakcyjny?

Zastanawiasz się, jak szybko goi się laser frakcyjny? Postaramy się na to odpowiedzieć. Przede wszystkim musimy być gotowi na to, że po 3 godzinach od zabiegu możemy odczuwać dość intensywne ciepło. Jest to zupełnie normalne i nie musimy się tym stresować- oznacza to, że cały proces gojenia przebiega prawidłowo. Oczywiście w miejscu, gdzie laser został zastosowany, skóra staje się czerwona i napięta, a dodatkowo często pojawia się obrzęk. Po 3 dniach od zabiegu możemy zauważyć brunatne strupki, które to jednak stosunkowo szybko goją się i łuszczą. Dzięki temu odsłania się zdrowa i odnowiona skóra. Regeneracja po zabiegu trwa z reguły kilka dni. W tym czasie jednak skóra może się łuszczyć, a opuchlizna jest zupełnie normalnym zjawiskiem. 

Zobacz również

 

 

Dlaczego warto zdecydować się na laser frakcyjny?

Czy zabieg laserem frakcyjnym jest godny uwagi? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu zainteresowanych. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że odmładzanie za pośrednictwem tej technologii jest sprawdzone, bezpieczne i posiada wiele certyfikatów. Na podstawie wielu badań wywnioskowano, że długoterminowe skutki uboczne nie występują. Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim efekty zabiegu są szybkie i wyraźne. Zabieg jest właściwie bezbolesny, a przebarwienia są usuwane w sposób dokładny. Warto wspomnieć o szerokich wskazaniach, a także o możliwości łączenia z bogatopłytkowym osoczem.