Jak rozpoznać oryginalne kurtki Versace

Jak rozpoznać oryginalne kurtki Versace

Interesujesz się modą? Lubisz eksperymentować, a topowi projektanci oraz znane domy mody nie są Ci obcy? Jeśli tak, to wiedz, że świetnie trafiłeś, ponieważ specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, stworzyliśmy poradnik, z którego masz szansę dowiedzieć się jak rozpoznać oryginalne kurtki Versace. Jak wiadomo branża modowa rządzi się swoimi prawami, niestety z roku na rok można zauważyć coraz większą tendencję do rozprowadzania oraz sprzedawania tak zwanych podróbek, czyli odzieży z fałszywym logo znanego producenta.


Co ciekawe problem ten nie dotyczy jedynie tak ogromnych oraz rozpoznawalnych marek jak Versace, jest on bowiem zdecydowanie bardziej rozbudowany oraz złożony. Wiele osób w pełni świadomie popiera politykę podrabianej odzieży, by móc kupić taniej obiekt lub wzór, który im się podoba, niestety zdążają się również sytuacje, w której dana osoba myśli, że kupuje oryginał i jest co do tego w stu procentach przekonana. Niestety po jakimś czasie okazuje się, że dana rzecz nie miała zbyt wiele wspólnego z oryginałem. By unikać tego typu oszustw, skomponowaliśmy kilka rad, którymi warto jest się kierować, przy zakupie oryginalnych ubrań.

Versace – co to za marka?

Versace jest tak rozpoznawalną marką, że prawdopodobnie nikomu nie trzeba jej przedstawiać, mimo to niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak długa oraz kręta była droga do jej sukcesu. Właśnie dlatego postanowiliśmy nieco przybliżyć historię firmy. Otóż Versace zostało założone w 1972 roku przez Gianniniego Versace. Jak nietrudno można się domyślić, nazwa firmy pochodzi od nazwiska rodowego jej założyciela. Firma została założona w Mediolanie, czyli w stolicy mody. Już sam fakt miejsca założenia marki zwiastował ogromny sukces. Warto zaznaczyć, że początkowo Gianni miał stworzyć jedynie kolekcję dla innej marki modowej, szybko jednak okazało się, że młody projektant miał w sobie wielki talent, który sprawił, że jego ubrania chciały nosić największe osobistości. Włoska marka do dziś jest symbolem bogactwa oraz niewymuszonej elegancji, należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to ubrania dla wszystkich.

Gianni Versace został brutalnie zamordowany na terenie swojej posiadłości, a jego imperium przejęła jego siostra Donatella. Obecnie Donatella Versace jest dyrektorką artystyczną oraz główną projektantką firmy. Co ciekawe od 1993 roku jest również wyłączną projektantką linii Versus. Być może tajemnicą marki jest fakt, że jej zarząd oraz pracownicy w dużej mierze składają się z rodziny Versace. Głównym projektantem kolekcji męskich jest bowiem mąż Donatelli Paul Beck, natomiast stanowisko prezesa firmy zajmuje Santo Versace. Tak jak wspomnieliśmy, marka została założona w stolicy mody czyli w Mediolanie, co ciekawe mimo wciąż rozwijającej się struktury firmy, jej obecna siedziba wciąż znajduje się w Mediolanie, a dokładnie w samym jej sercu. Być może jest to ukłon w stronę ojca założyciela, faktem jest natomiast to, że Versace jest marką z tradycją oraz ogromną historią.

Inne firmy Versace

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak wielkie jest obecnie imperium Versace. Marka ta posiada nie tylko znaną na całym świecie firmę, której nazwa wybrzmiewa z daleka i kojarzona jest z najwybitniejszymi pokazami mody. Do tak zwanych firm własnych marki Versace należą:
– Immagine,
– Diver,
– oraz Bavers.

Warto jest jednak zaznaczyć, że oprócz tego, że marka posiada wyżej wymienione firmy własne, jest również w stałej współpracy z firmami takimi jak:
– Ermenegildo Zegna,
– ITTIERRE,
– Allegri,
– Sergio Rossi,
– Cesare

Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Jak widzisz firmy współpracujących oraz firmy własnych jest naprawdę bardzo wiele, jak zatem się w tym wszystkim nie pogubić i skąd wiedzieć, czym się kierować przy zakupie, by nie dać się oszukać? Markowe ubrania zawsze były powodem do dumy, jeśli zatem zależy Ci na tym, by mieć pewność co do tego, że Twoje ubrania są w stu procentach oryginalne, stawiaj na sprawdzone źródła. Co mamy na myśli? Cóż, przede wszystkim unikaj wszelkiego rodzaju sklepów internetowych z dużymi promocjami. Pamiętaj, że matka to nie wszystko! Mimo to warto jest zwracać na nią uwagę, ponieważ producenci często udają się do tanich chwytów takich jak między innymi zamiana liter bądź całkowite przekręcenie nazwy. Najlepszą metodą będzie oczywiście zakup rzeczy w oryginalnym butiku Versace, jednak jak wiadomo, ceny w tego typu sklepach potrafią zwalać z nóg. Gdzie zatem warto szukać oryginalnej kurtki Versace? Dobrym pomysłem może być między innymi odwiedzenie markowego outletu.

Jak odróżnić oryginalną kurtkę Versace od podróbki?

Kieruj się zasadami, które przedstawiliśmy Ci wyżej. Jeśli jednak mimo to nie jesteś pewny co do tego, że kurtka jest oryginalna, postaw na sprawdzenie jej jakości. Pamiętaj o tym, że topowe marki nie pozwoliłyby sobie na żadne niedociągnięcia oraz sprawdź dokładnie stan danej rzeczy.

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom, będziesz w stanie w szybki i prosty sposób odróżnić oryginalne ubrania Versace od ich podróbek.